Celaskon 500 mg červený pomaranč 30 šum.tbl.

Celaskon 500 mg červený pomaranč  30 šum.tbl.
Kód produktu: 138
Dostupnosť: Skladom
Cena: 5,94€ 4,95€
Množstvo:     -   Obľúbený produkt
Porovnať produkt

Celaskon 500 mg červený pomaranč  30 šum. tbl.


Balenie: 30 šumivých tabliet
ŠÚKL kód: 42420

 

CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMARANČ sa užíva na posilnenie odolnosti organizmu pri infekčných ochoreniach ako je chrípka a nachladnutie. Užívanie lieku zmierňuje a skracuje príznaky chrípky a nachladnutia. Liek posilňuje imunitný systém, znižuje možnosť ochorenia z nachladnutia. Liek pokrýva zvýšenú potrebu vitamínu C organizmu v stresových situáciách. Liek obsahuje vitamín C, ktorý je dôležitý pre rast a udržiavanie zdravých kostí., zubov, ďasien, väziva a ciev, pre tvorbu látok zúčastňujúcich sa na prenose nervových vzruchov, pre tvorbu hormónov, vstrebávanie železa z potravy, normálnu imunitnú odpoveď na infekciu a hojenie rán.
Ľudský organizmus si vitamín C nevie sám vytvoriť, preto je potrebné ho do organizmu dodávať. CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMARANČ sa ďalej užíva pri stavoch zvýšenej potreby vitamínu C, v tehotenstve a v období dojčenia, v dobe intenzívneho rastu, u starších osôb, u športovcov, pri nadmernej fyzickej a duševnej záťaži, po ťažkých úrazoch, pri popáleninách a rozsiahlych operáciách. Zvýšená potreba je tiež u fajčiarov. Užíva sa ako doplnková liečba infekcií, najmä respiračných, ďalej ako podporný prostriedok pri zdĺhavom hojení rán a zlomenín.

Dávkovanie
Obyčajne sa podáva jedna tableta denne.
Pri liečbe hypovitaminózy C (nedostatok vitamínu C) sa užívajú vyššie dávky, až 4 tablety denne, podľa odporučenia lekára.
Tabletu rozpusťte asi v 150 ml vody a vypite.

Upozornenie
Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 3 roky.
Vitamín C užívaný vo vyšších dávkach môže ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.
Liek obsahuje 243 mg sodíka v jednej dávke. Toto je potrebné vziať do úvahy u pacientov na diéte s nízkym obsahom sodíka.

Liek obsahuje laktózu.

Príbalový leták nájdete tu: https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/celaskon-500-mg-cerveny-pomaranc-319411.html

 

 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: