Jodid draselný 2% 10 ml

Jodid draselný 2%  10 ml
Kód produktu: 48787
Dostupnosť: Skladom
Cena: 2,13€
Množstvo:     -   Obľúbený produkt
Porovnať produkt
Jodid draselný 2%  10 ml

Balenie: 10 ml
ŠÚKL kód: 33178

 


Jodid draselný 2 % Unimed Pharma je roztok na podanie do oka. Obsahuje liečivú látku jodid draselný, ktorá zvyšuje metabolizmus (látková premena) bielkovín a tukov a mierne znižuje zrážanlivosť krvi.

Jodid draselný 2 % Unimed Pharma sa používa na vstrebanie zápalových exsudátov (tekutina vytvárajúca sa pri zápale) a pri krvácaní v oku spôsobených rôznymi príčinami (vek, vysoký krvný tlak, cukrovka), pri rôznych zákaloch sklovca, pri myopických (znížená zraková ostrosť, krátkozrakosť) a sklerotických zmenách ciev sietnice a cievovky, pri stenčení (oslabení) zrakového nervu (na syfilitickom podklade), pri začínajúcom sivom zákale alebo ako doplnková liečba pri plesňovom ochorení spojovky a rohovky.
Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti.

Použitie
Liek sa aplikuje obvykle v dávke 1-2 kvapky 2-4x denne do dolného spojovkového vaku oka. Pri aplikácii treba palcom ľavej ruky stiahnuť dolné viečko smerom nadol, hlavu mierne zakloniť a pozerať smerom hore. Pravou rukou opatrným stlačením plastovej fľaštičky kvapnúť kvapku do oka. Po aplikácii fľaštičku ihneď zatvoriť. Po vkvapnutí kvapky do oka sa odporúča stlačiť slzný vačok v oblasti vnútorného očného kútika po dobu jednej minúty (ihneď po instilácii každej kvapky). Iné očné lieky by mali byť aplikované s odstupom aspoň 5 minút. Kontaktné šošovky je treba pred podaním očných kvapiek vybrať, po 20 minútach je možné šošovky opäť aplikovať.

Príbalový leták nájdete tu: https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/jodid-draselny-2-unimed-pharma-637720.html

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: